KOD SNİPPET'İNİ KOPYALA

Pinpon oyunu olarak ta bilinen masa tenisi 2 kişi arasında oynanan bir oyundur. İstenirse 2’ye 2 takımlar arasında da oynanabilir. Küçük raketler, pinpon topu ve özel masası ile oynanmaktadır. Kapalı ortamlarda oynanabilen eğlenceli bir spordur. Özellikle gençler arasında yaygın olarak bilinmekte, turnuvaları yapılmaktadır. Ayrıca sadece ülkemizde değil tüm dünyada yoğun ilgi görmektedir. Özellikle Asya ülkelerinde profesyonel masa tenisi oyuncu sayısı oldukça fazladır.

Oyuncular pinpon topunu rakip oyuncunun sahasına düşürmeye çalışırlar. Top rakip sahada 1’den fazla sektiğinde düşmüş sayılır ve oyuncu 1 puan alır.masa tenisi raket ve topu

21 puan alan oyuncu seti kazanmış sayılır. Eğer 20-20’lik bir durum oluşmuşsa oyun bir oyuncu 2 fark açana kadar devam eder. Oyunu 3 set veya 5 set üzerinden oynayabilirsiniz.

Masa tenisi, masa başında oynanıyor gibi görünse de oldukça yorucu ve kondisyon isteyen bir spordur. Ayrıca raketle pinpon topuna yön vermekte bir otarafa bir bu tarafa koşarken maharet isteyen bir iştir. Profesyonel bir oyuncu olabilmek için uzun yıllar antrenman yapılması gerekir.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir