Sayko Nasıl Oynanır?

Sayko Nasıl Oynanır?
KOD SNİPPET'İNİ KOPYALA

Sayko kendi arkadaşlarınız arasında en az 4 5 kişi ile oynayabileceğiniz değişik bir oyundur. Bu oyunda ebenin oyunu bilmemesi gerekmektedir. Yani herkes sadece 1 kez bu oyunu ebe olarak oynayabilir.

Sayko Oyununun Amacı:

Oyunu daha önce oynamış olanlar kendi aralarında bir kural geliştirir ve ebe bu kuralı bulmaya çalışır. Bu kural herkes 2 sağındaki kişinin karakterine bürüncek şeklinde olabilir. Herkes sorulan sorulara 2 sağındaki kişinin yerine cevap vermeye çalışır. Yanlış cevap verme durumunda o iki kişi yer değiştirir ve ebenin aklı iyice karışır. Eğlenceli senaryolar çıkabilir. Örneğin:

 

– Tolga kız arkadaşın var mı?

+ Tolga kural iki sağındaki kişi ise ve iki sağındaki kişi de bir kızsa; ben kızlardan hoşlanmam, erkek arkadaşım var.

– Beni ne kadar seviyorsun?

+ Seni arkadaş olarak görüyorum.

Ayrıca eğer cevap veren kişinin dediği yanlış işe yanlış olduğunu bilen kişi sayko der. Örneğin:
-Bikini giydin mi ?

-İki sağındaki kişi kız olduğu için. Evet diye cevapladı kişi. Ama o kız da hiç bikini giymemiş. O zaman bunun yanlış olduğunu bilenler sayko diye seslenirler.

Sayko Oyunu Nasıl Sona Erer?

Ebe oyunun kurallarını tahmin edene kadar bu soru cevaplar devam eder.

Sayko Oyunundan Nasıl Zevk Alınır?

Sayko oyunundan zevk alınabilmesi için kuralın biraz zor seçilmesi gerek.  Ayrıca ebe olan kişi oyunu bilmese de “pislik” sorular sorarak oyunun zevkini arttırabilir. Sayko oyunun nasıl oynandığı hakkında bu yazıda geçenler yeterli olur. Oyunun bir başka versiyonu da var. O şekilde ise herkes oyunu bilir ama daha zor kurallar belirlenir. İki grup halinde oynanır. Amaç kuralı koyan grubun koyduğu kuralı bilmektir. Örneğin:

Kural olarak eğer masada iki eli birbirine değen birisi varsa sayko denecek. Söylenen soru da iki sağındaki kişiye göre cevaplanacak. Bu şekilde oynanınca oyun çok zor ve zevkli olmaktadır.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 6